úterý 11. června 2013

Po návratu zpět do Kopist

Vážení a milí přátelé, známí i neznámí.

Až teď se ozýváme z camphillu v Českých Kopistech, z místa postiženého povodní. Řeka Labe vstoupila náhle do vesnice a přivlastnila si celé její území. I naše pole a dům. 2.6.2013.


Museli jsme se náhle vystěhovat a zachránit, co bylo ještě možné. Přechodný domov nám poskytli přátelé v Řetouni. Nikomu z lidí se nic nestalo. Všichni naši uživatelé jsou již dočasně na jiných místech. Dům i jeho okolí hlídal před rabovaním náš spolupracovník Michal. A takhle to vypadalo.

České Kopisty - ulice s našim stavěním

Od čtvrtka 6.6. jsme se začali postupně dostávat zpět domů. Do domu bez elektřiny, plynu, internetu, někde i bez čisté vody. První dny jsme se intenzivně věnovali nezbytné záchraně toho, co bylo ještě možné. 

Příchod domů

S pomocí, které se nám dostávalo, jsme byli schopni likvidovat následky povodně a orientovat se v tom, co vlastně potřebujeme. I když nás mnozí z vás pobízeli ke zveřejnění více informací, byli jsme opravdu soustředěni na to, co bylo nutné řešit přímo na místě.
Hromady poškozených a zničených věcí

Od pondělí 10.6. jsme to díky mnohé pomoci začali mít stále více pod kontrolou. Za těch pár dnů udělalo 17 dobrovolníků a 4 domácí opravdu hodně práce.
Dobrovolní hasiči - Senomaty

A pokračujeme intenzivně dál:
- organizujeme pomoc dobrovolníků - viz kalendář
- zřídili jsme povodňový transparentní účet ve FIO bance: 2300428059/2010
- připravujeme informační webovou stránku, která bude dostupná z www.camphill.cz
- zpracováváme podklady pro pojišťovnu
- připravujeme seznam dalších prací a potřeb
- máme zřízený hlavní organizační štáb přímo na místě (tel.416 738 673)

O dalších věcech vás budeme rádi brzy informovat. Pracujeme na tom...Z Českých Kopist - Jaroslav Lenhart, Michal Svoboda, Vojta Klusák, Katarína Králiková, Ivo Brzák, Jana Čapková, Tomáš Hurych, Peter Veselý a Petr Nejtek